конспект заняття
Конспект заняття – розваги з пізнавального розвитку для дітей старшої групи «Подорож на острів Бірючий»
Мета:
Ознайомити дітей з природою рідного краю; формувати свідомість щодо необхідності охорони навколишнього середовища, виховувати бережливе відношення до природи, продовжувати знайомити з тваринним світом о.Бірючий та флорою озера Сиваш закріпити поняття «заповідник». Виховувати любов до рідного краю.
Матеріал:
Фонограми дитячих пісень, звуків природи (птахів, тварин), «Червона книга України», костюми та маски тварин, мультимедійна презентація «о. Бірючий», фото колаж про рослинний світ о.Сиваш, комп’ютер, екран, проектор, пісок для сендплея
Хід заняття.
(Звучить музика. Діти входять до театральної кімнати. На екрані фото озера Сиваш місцевих фотохудожників)
Вихователь:
Сьогодні ми відправимося в незвичайну подорож. А розпочнемо ми її з лікувального місця нашого краю. Як воно зветься? (озеро Сиваш) . Давайте помилуємось красотою незвичайних рослин.
( Перегляд фото колажу про рослинний світ озера)
Вихователь
А зараз візьміть біноклі (діти прикладають руки до очей)
( На екрані фото Азовського моря та о. Бірючий)
- Що ви бачите?
– Азовське море і якийсь острів!
- А що там біліє на березі?
– Це біла башта!
- Як вона називається?
– Маяк!
- Для чого він потрібен?
- Вночі маяк загоряється , щоб кораблі в морі бачили де берег.
- Так що це все-таки за берег?
- Це острів Бірючий.
- Давайте скоріше попливемо туди на екскурсію!
Вихователь: - Ні, просто-так на екскурсію туди нам не потрапити,
тому що цей острів – заповідник!
-А хто знає, що таке заповідник?
- Заповідник – це місце, де тварини і рослини оберігає
держава.
- А як же нам туди потрапити?
( Звучить музика з’являється чарівник)
Вихователь: Добрий день, добрий чарівник! Ми дуже хочемо потрапити на острів Бірючий допоможи нам , будь ласка.
Чарівник: - Чемним і добрим дітям з радістю допоможу!
(чарівник одягає на дітей шапочки- маски та перетворює вихователя в Оленя, а дітей – в тварин.)
Олень: Я – хазяїн острова Бірючий степний Олень! А ви хто? Пограймо в гру « Відгадайка».
( Вихователь загадує загадки. Діти відгадують яку тваринку вони імітують)
Біла латка,
Чорна латка
По дереву скаче.
(Сорока)
* * *
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...(Їжачок)
Звірята рогаті,
Та ще й бородаті,
Ходять пастись в лози.
Хто? Вгадайте!
(Кози)
* * *
Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти.
(Вовк)
* * *
Довгі вуха,
Куций хвіст,
Невеличкий
Сам на зріст.
На городі
Побував -
Нам капусту
Попсував.
(Заєць)
* * *
Уночі гуляє,
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі.
(Сова)
( Діти виконують танок «Веселі тваринки »)
Олень: Радо вітаю вас на нашому острові – заповіднику. У нас більше 300 видів тварин із них 48 видів занесені в «Червону книгу» , а ще занесені туди 12 видів рослин. У нас добре живеться всім!
( прегляд мультимедійної презентації про о.Бірючий)
Діти: Можна, ми теж будемо жити на цьому чудесному
острові?
(на мелодію пісні «Чунга-чанга» діти співають)
Наш Бирючий-
Остров просто класс!
Никогда тут не обидят нас
Мы живём здесь
Дружною семьёй.
Где на свете
Есть ещё такой?!
Чудо- остров, чудо- остров
Жить на нём легко и просто )2р.
Наш Бирючий!
Наше счастье – постоянно
Есть еда и нет капканов )2р.
Остров – лучший!
(З’являється чарівник )
Чарівник:
Любі діти вам вже час повертатися до дитячого садочка де на вас чекають друзі, а на згадку про своє перебування на острові для його мешканців залиште малюнки.
( діти малюють на піску малюнки, Чарівник робить перетворення)
Вихователь: Ну, ось ми з вами и побували на острові – заповіднику
Бірючий. Узнали багато цікавого про нього та його
мешканців. Запам’ятайте! Природу потрібно
любити та берегти! Ми всі живемо в одному домі і ім’я
йому – Земля!
Автор: Романенко Ирина Александровна